BİLGİ BANKASI

Santral sistemi, modüler bir yapıya sahip olan santral cihazı ve buna farklı noktalardan bağlı analog veya yazılım tabanlı telefon, masaüstü IP telefon, videofon, VoIP destekli cep telefonu, IP DECT setlerden meydana gelebilmektedir.Telefonlar arası network ağının yöneticisidir.Santrale bağlı telefonlar kendi aralarında görüşme yapabilir,görüşmeleri birbirlerine aktarabilirler.

İşletmelerin iletişim ihtiyaçlarını karşılamada telefon santralları büyük önem taşıyor. Çağrı trafiğinin aksamaması için, santral kurulumu yapılmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar bulunuyor. Bu hususların ihmal ya da göz ardı edilmesi ileride iletişim sorunları doğurabileceğinden santral kurulum ve montajının, teknik servislere ya da uzman kişilere yaptırılmasını tavsiye ediyoruz.

Voice Over Internet Protocol kelimelerinin baş harflerinden türetilen VoIP; telefon görüşmelerinde ses sinyallerinin internet hattı üzerinden taşınması anlamına gelir. VoIP üzerinden ses iletimi yapılabilmesi mümkün olduğundan sabit ya da mobil telefonlar ile uluslararası görüşmeler de dahil olmak üzere ücretsiz ya da düşük maliyetlerle aramalar gerçekleştirilebilir.

CCTV, kameralar aracılığıyla alınan görüntünün belirli bir konuma iletildiği sisteme verilen isimdir. CCTV açılımı, “Kapalı Devre Televizyon” anlamına gelen “Close Circuit TeleVision” kavramından türetilmiştir.

IP kameralar, sensörler aracılığıyla sağlanan analog sinyali işleyerek sayısal sinyale dönüştüren ve bu sinyali de network üzerinden yayınlayabilen kamera çeşididir.

Bu özelliğe sahip güvenlik kameralarımızda, izleme anında dijital zoom kapasitesi kadar zoom yapılabilir. Görüntü ekran üzerinde yukarı-aşağı ve sağa-sola hareket ettirilebilir. Bu sayede ekran üzerinde detaylandırmak istenen bir alan var ise daha detaylı olarak izlenebilecektir.

Organizasyonun içindeki dahili görüşmeleri ve organizasyonun dış dünya ile harici görüşmelerini anahtarlayan ve yönlendiren sistemlerdir.

Telefon tuşlarına basıldığında oluşan sinyallerdir.Bir yüksek bir de düşük frekans grubundan 2 tonun birleşmesiyle oluşan DTMF böylelikle sinyallerin farklılaşmasını sağlar.

Arayan numaranın cevap vermeden önce telefon ekranında gösterilmesidir.

Cep telefonu hatlarının santral aracılığı ile kullanmasını sağlayan cihazlardır.Telefon hattı bu cihaza takılır ve cihaz santrale bağlanır.Böylelikle gerekli ayarlamalar sonrası sabit telefondan arama yapan kişi cep telefonu hattını kullanabilir.

Yüksek ses kalitesi ve güvenlik sağlayan, kablosuz telefonlara özgü bir uluslararası haberleşme teknolojisidir. Hattın dinlenmesine karşı yüksek güvenlik sağlamasının yanı sıra kullandığı dijital teknoloji ile parazit ve hat karışmalarını ortadan kaldırır ve mükemmel ses kalitesi sunar.

CCTV kameralardan alınan görüntülerin kayıt ortamlarına kayıt edilme ve istenildiğinde izlenebilme imkanı sunan Video Kayıt Cihazlarıdır.

NVR Cihazlar günümüz teknolojisinde yaygınlaşmaya başlayan IP kameralardan alınan görüntülerin kayıt edilebilmesi ve gerektiğinde izlenebilmesi için geliştirilen cihazlardır.

CCTV yani “Close Circuit TeleVision”-“Kapalı Devre Televizyon Sistemi” olarak adlandırılan kablo türü bu iletişim yolunu kullanan görüntü elemanlarının haberleşmesini sağlar.

HDMI yüksek tanımlı görüntü ve ses aktarımı için kullanılan bağlantı teknolojisidir.

Ses sistemi elemanlarının takıldığı,Giren ses sinyalinin çeşitli ayarlamalar yapılarak çıkışını sağlayan elektronik cihazlardır.

Elektrik dalgalarını ses dalgalarına çevirip anlaşılabilir şekilde duyulmasını sağlayan cihazlardır.

Ses dalgalarını elektrik dalgalarına çevirerek anfiye iletilmesini sağlayan cihazlardır.

CAT 5 ürünler megabit hızında veri taşıyan 100mhz ye kadar performans sağlayabilen standartlarda network elemanlarıdır.

CAT 6 Ürünler gigabit hızında veri taşıyabile 250 mhz ye kadar performans sağlayabilen standartlarda network elemanlarıdır.

Çok iyi bir koruma kalkanının içinde cam yada plastik fiber malzemeden oluşan fiber optik kablolar dış etkenlerden etkilenmeden çok uzun mesafelerde kayıpsız iletim sağlayan ürünlerdir.

Bizi Arayın! +90 850 433 27 92
E-Posta Gönderin! webmail@asyatelekom.net

Bayimiz Olun!

Kişisel bilgilerinizi 3. kişi ya da kurumlarla paylaşmaz. Kişisel bilgileriniz size ulaşabilmek amacıyla kullanılır.

atlantis
nobletec
karel
gigaset
panasonic
bosh